Valtakunnalliset lastensuojelupäivät 5.-6.10.2021 Jyväskylässä

Valtion koulukodit - Valtakunnalliset lastensuojelupäivät 2021
Valtion koulukodit - Valtakunnalliset lastensuojelupäivät 2021
Valtion koulukodit - Valtakunnalliset lastensuojelupäivät 2021

Lastensuojelupäivät on yksi alan tärkeimpiä koulutustapahtumia.

Valtakunnallisilla lastensuojelupäivillä Valtion koulukodit olivat reippaalla ja iloisella otteella mukana. Hoidamme vaativinta lastensuojelun sijaishuoltoa rautaisella ammattitaidolla ja iloisella asenteella. Hienoa, että niin moni kävi meitä jututtamassa, tapaamassa ja kertoi halustaan tehdä kanssamme yhteistyötä.

Lapsien kanssa työskennellään aina myönteisen muutoksen tiellä ja luotetaan sekä uskotaan yhdessä tulevaan. Jyväskylän kaupunginvaltuuston puheenjohtaja tervetulopuheessaan kertoi liikuttavasti oman lastensuojelutarinansa ja kiitti samastaan avusta. Realistinen, lämmin ja arvostava avaus seminaarille. Valtion lastensuojeluyksiköiden johtaja Kaisa Lepola pohti hienosti avausosion paneelissa lastensuojelun kansallista visiota.

Kiitos kaikille päivistä ja yhteistyöstä.

Valtion koulukodit - Valtakunnalliset lastensuojelupäivät 2021
Valtion koulukodit - Valtakunnalliset lastensuojelupäivät 2021