Muutoksia Valtion lastensuojeluyksiköiden johdossa

Muutoksia Valtion lastensuojeluyksiköiden johdossa

Valtion lastensuojeluyksiköiden toiminnasta vastaavana uutena johtajana aloittaa 15.9.2020 YTM Kaisa Lepola. Hän on kotoisin Forssasta ja työskennellyt useissa erilaisissa sosiaalihuollon tehtävissä, mm. johtavana sosiaalityöntekijänä, kunnan lastensuojelun päällikkönä, sosiaalijohtajana ja viimeiseksi Lopen kunnan perusturvajohtajana. Lämpimästi tervetuloa Kaisa, toivotamme sinulle menestystä vaativassa tehtävässä.

Myös Sairilan koulukodin johtaja on vaihtumassa. Yksikönjohtaja Assi Kukkonen on siirtymässä muihin tehtäviin ja 1.9.2020 alkaen johtajan viransijaiseksi tulee Sairilan erityistyöntekijän tehtävistä YTM Päivi Kinnunen. Sairilan uuden yksikönjohtajan rekrytointi käynnistyy syksyn aikana. Toivotamme Assi Kukkoselle kaikkea hyvää uusien haasteiden parissa ja Päivi Kinnuselle menestystä tutun työyhteisön johtamiseen.