Valtion koulukotien henkilöstö osallistui Talviuinnin SM-kilpailuihin Peurungalla.

Valtion koulukotien henkilöstö osallistui Talviuinnin SM-kilpailuihin Peurungalla.

Valtion koulukotien henkilöstöllä oli jälleen mahdollisuus osallistua Talviuinnin SM-kilpailuihin Peurungalla. Mukaan saatiin ennätyksellinen määrä uintihaasteen vastaanottaneita uimareita.

Talviuinnin hyvää tekevään voimaan päästiin tutustumaan harrastesarjoissa sekä myös hyvin tuloksin kilpasarjassa.
Harrastesarjoissa uimarit pääsivät kokeilemaan joko avannossa pulahtamista kuuttisarjassa tai 25 metrin ratamatkaa norppasarjassa. Huipennuksena saatiin mukaan myös kilpasarjaan osallistuja 25 metrin rintauintiin.

Valtion koulukotien uintijoukkue osallistui tänä vuonna jo toista kertaa Talviuinnin SM-kilpailuihin. Järjestelyissä osallistujien aktiivisuus oli runsasta ja lähtijöitä kertyi nopeasti iso porukka. Yhdessä tehtiin kokemusrikas päivä, joka huipentui vielä Valtion koulukotien yhteiseen palkintogaalaan.

Tulevaa talvea odotetaan jo innolla!